KSAvery

„Omnipotent Art / Open door” – wykład Gary’ego Baseman’a w KSA

Posted in SAPU, SKF, SVM, SWP, wydarzenie/event by ksavery on 24/03/2013

We wtorek 14 maja Krakowskie Szkoły Artystyczne gościły wyjątkową postać, światowej sławy ilustratora i projektanta – Gary’ego Baseman’a.  Jeśli ktoś nie kojarzy nazwiska, na pewno zetknął się z jego pracami – Gary rysował dla takich magazynów jak The New Yorker czy Los Angeles Times. Jest także laureatem nagrody Emmy za serial animowany Teacher’s Pet i projektantem stroju na okładkę pierwszej płyty Die Antwoord.

Podczas dwugodzinnego wykładu, bogato okraszonego slajdami, Gary Baseman opowiedział o przyczynie swojej podróży do Polski (jego prapradziadkowie pochodzą z Polski), o swoich inspiracjach, o tym, jak ewoluują jego pomysły i jak pracuje nad wystawami. W przyszłym roku w Los Angeles odbędzie się retrospektywna wystawa Gary’ego, gdzie pojawi się seria prac inspirowanych jego podróżą do Polski. Poznaliśmy historię bohaterów z jego obrazów, rysunków, zdjęć, filmów. Na koniec Gary chętnie odpowiadał na pytania publiczności, nie szczędząc przy tym dobrych rad dla młodych artystów.

On Tuesday, 14th of May Cracow School of Art and Fashion Design hosted a unique individual, world-renowned illustrator and designer – Gary Baseman.

Gary drew for magazines including The New Yorker and the Los Angeles Times. He won Emmy Awards for the animation series Teacher’s Pet. He also designed the clothing for the first album of Die Antwoord.

fot. Piotr Kierat

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: